Chirurgia-bariatryczna

Chirurgia bariatryczna – okropny sposób na utratę wagi, który może doprowadzić do śmierci

Media głównego nurtu i różne kampanie reklamowe próbują nas przekonać, że istnieje magiczny sposób na odchudzanie. W nagłówkach można przeczytać, że ta metoda obniża ryzyko zawału serca u diabetyków, zapewnia bezpieczniejszy poród, zmniejsza ryzyko udaru o 40% i jest tak dobra, jak leki dla osób z cukrzycą.

Wszystko to brzmi świetnie, dopóki nie zdamy sobie sprawy, że mowa o chirurgii bariatrycznej, która opiera się na rozcinaniu ciała i zmniejszaniu żołądka do rozmiarów jajka. Taki zabieg ani nie jest bezpieczny, ani nie stanowi magicznego lekarstwa na wszystko. W rzeczywistości może nawet doprowadzić do śmierci.

W 2017 roku ponad setki tysięcy osób na świecie przeszło jakąś formę operacji odchudzającej. A większość z tych zabiegów jest kosmicznie drogich, co szybko sprawiło, że ten rodzaj ​​chirurgii stał się wielomiliardowym biznesem.

Główne media i chirurdzy regularnie ignorują badania, które udowadniają, że niebezpieczeństwa chirurgii bariatrycznej znacznie przewyższają jej korzyści. Obesity Surgery – czasopismo całkowicie poświęcone chirurgii bariatrycznej – opublikowało wiele artykułów podkreślających bardzo realne zagrożenia tej metody, w tym:

  • Niedobory wapnia, witaminy D, żelaza, kwasu foliowego i nie tylko
  • Podwójne ryzyko złamania kości
  • Zbyt duża utrata wagi
  • Utrata pamięci, osłabienie i zmęczenie
  • Kolejne operacje w celu zniwelowania oponek brzusznych
  • Śmierć

Jak to wszystko się dzieje?

Cóż, wiele osób poddawanych operacji bariatrycznej ma problemy ze wchłanianiem pokarmu i składników odżywczych. Ich ciała są dosłownie głodzone na śmierć.

Na szczęście jest o wiele lepszy sposób na uzyskanie wszystkich korzyści płynących z chirurgii bariatrycznej, a także kilka dodatkowych. Ponadto, opcje te są o wiele tańsze, a do tego rozwiązują główną przyczynę otyłości i cukrzycy.

Tam, gdzie wcześniej zawiodły nas rygorystyczne diety, ten sposób odżywiania może uratować nasze zdrowie i bez wysiłku zmniejszyć naszą talię. Odpowiedzią jest tutaj dieta paleo (znana również jako dieta jaskiniowca). Dieta ta wyklucza rafinowaną żywność i cukry odpowiedzialne za skoki insuliny i przyrost masy ciała.

Dieta paleo jest tak skuteczna, że w odchudzaniu i cukrzycy przebija nawet dietę śródziemnomorską. Badania mówią, że pomaga też zmniejszyć ryzyko zawałów serca i udarów. Innymi słowy, dieta paleo daje te korzyści, które reklamuje chirurgia bariatryczna, ale robi to bez ryzyka i ekstrawaganckich kosztów.

A tutaj dowiesz się, jakie korzyści dla serca zapewnia żurawina.

Czy dieta paleo jest prosta w stosowaniu?

Jedyne, co musimy robić, to spożywać tę żywność, jaką zjadałby jaskiniowiec. A więc są to takie produkty jak świeże mięso, ryby, warzywa, owoce, orzechy, nasiona i zdrowe oleje. Dieta paleo powinna skupiać się przede wszystkim na mięsie i warzywach. A owoce potraktujmy jedynie jako przysmak, którego możemy użyć, aby zaspokoić swoje słodkie pragnienie.