barcelona

Top 5 atrakcji turystycznych w Barcelonie

Bez zbędnego przeciągania; oto 10 najlepszych najlepszych atrakcji do odwiedzenia w Barcelonie.

Sagrada Familia

Na szczycie listy największych atrakcji turystycznych Barcelony zawsze znajdziemy wspaniały i wciąż niedokończony kościół La Sagrada Familia, który w 1882 roku został zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego. Ta wyjątkowa i zapierająca dech w piersiach konstrukcja jest najsłynniejszą atrakcją turystyczną Barcelony i najczęściej odwiedzaną.

Sagrada Familia jest oceniana jako jedna z najwspanialszych atrakcji turystycznych na świecie i odwiedzana przez trzy miliony odwiedzających rocznie. Przez cały rok ustawiają się długie kolejki, aby zobaczyć spektakularne wnętrze tej budowli sakralnej.

Zalecamy zakup biletów wstępu ze wcześniejszą rezerwacją, szczególnie w okresach wakacji.

Font Màgica

Magiczna Fontanna to obowiązkowa atrakcja Barcelony. Świat nigdy nie widział takiej fontanny. Jest to naprawdę coś magicznego, gdy doświadcza się pięknego pokazu wody, światła i muzyki. Magiczna fontanna została zbudowana w 1929 roku jako jedna z głównych atrakcji na Światowych Targach w Barcelonie 1929. Natomiast Font Màgica jest nadal jednym z najbardziej znanych miejsc w Barcelonie, z około 2,5 milionami odwiedzających rocznie.

Zimą fontanna oferuje tylko wieczorne pokazy wody i światła – w piątki i soboty. Natomiast od czwartku do niedzieli odbywają się wieczorne pokazy światła i muzyki w okresie letnim. Wstęp jest bezpłatny przez cały rok. Należy pamiętać, że czasami z powodu wystaw i wydarzeń dostęp do fontanny może być zamknięty.

Muzeum Picassa

Znajdziemy je w obszarze Born. Muzeum Picassa to najsłynniejsze muzeum w Barcelonie. Pablo Picasso urodził się w Maladze na południu Hiszpanii, ale jego rodzina przeniosła się do Barcelony w 1895 roku, gdzie Picasso mieszkał do 1904 roku. Ojciec Picassa był nauczycielem sztuki. I chociaż, jako dziecko, Pablo Picasso już studiował sztukę w Maladze, to właśnie w Barcelonie spędził swoje formacyjne lata. Uważał się za mieszkańca Barcelony i dlatego tutaj spędził swoje wczesne lata jako walczący, młody malarz ze swoimi pierwszymi wystawami.

Co prawda, najsłynniejsze obrazy Picassa nie znajdują się w Barcelonie. Jednak można zobaczyć wyjątkową kolekcję 4000 prac z wczesnymi szkicami i płótnami, która pokazuje jego niesamowity rozwój od ucznia do najbardziej lubianego artysty na świecie. Muzeum znajduje się w kilku wspaniałych gotyckich rezydencjach w Born, części starego miasta Barcelony.

Ulica Las Ramblas

Las Ramblas to ulica, która składa się z różnych odcinków. Hiszpański poeta Federico García Lorca powiedział, że jest to jedyna ulica na świecie, jaka nie chce, żeby się skończyła. Obecnie Las Ramblas prowadzi aż do przystani Port Vell. Ulica zaczyna się na centralnym placu Plaza Catalunya, a kończy przy pomniku Kolumba w porcie Port Vell.

Las Ramblas nie jest w żaden sposób spektakularną atrakcją, ale bardzo przyjemnie się po niej spaceruje, podziwiając dynamiczne życie Barcelony. La Ramblas jest bezpieczna do odwiedzenia. Jednak należy uważać na kieszonkowców, którzy nierzadko grasują też na pobliskich stacjach metra.

Muzeum FC Barcelona i stadion Camp Nou

Jest to oczywiście dom drużyny piłkarskiej Barcelony. Można tu kupić bilety na mecze Barcelona. A jeżeli podczas naszej wizyty nie są rozgrywane żadne mecze, zawsze możemy zarezerwować wycieczkę po stadionie i muzeum. Są to jedne z najpopularniejszych atrakcji Barcelony, które przyciągają miliony turystów rocznie.

Na Camp Nou znajduje się również jeden z największych sklepów Nike w Europie, który wypełniony jest towarami Barca – obowiązkowa wizyta dla fanów Barcelony. Warto zaznaczyć, że w dni meczowe na straganach przed stadionem można kupić tańsze koszulki i szaliki FCB.