koty

Jak przygotować nasz dom na przyjście kota

Niektórzy powiedzieliby, że dom nie jest po prostu domem, dopóki nie zamieszka w nim kot. Jeśli więc planujemy adoptować kotka, który zostanie naszym współlokatorem, powinniśmy najpierw rozważyć kilka istotnych kwestii. Z tego względu warto spojrzeć na poniższe wskazówki, zanim zadomowi się u nas puszysty mruczek.

Długość życia

Za każdym razem, gdy adoptujemy nowego zwierzaka, dobrze jest wziąć pod uwagę jego potencjalną długość życia. Zdrowy kot może żyć średnio 15 lat. Dlatego upewnijmy się, że możemy poświęcić mu tyle czasu, ile potrzebuje.

Uwaga na meble

Jeśli martwimy się, że kotek będzie siał spustoszenie na naszych szafkach, musimy dopilnować, aby miał inne opcje do piłowania swoich pazurów. Możemy, na przykład, zakupić drapak, aby mógł wykonać swoją powinność bez zabijania naszej kanapy.

Kącik dla kota

Przeprowadzka do nowego miejsca może być dla kota stresująca, ponieważ nie będzie miał wyczucia terytorium. Z racji tego warto wyznaczyć dla kota jeden pokój jako specjalne pomieszczenie tylko dla niego. Po prostu powinno to być miejsce, gdzie będzie mógł uciec, jeśli poczuje się przytłoczony nowym otoczeniem. Taki pokój możemy dla niego urządzić w pralni, garderobie lub łazience. Miejmy tylko na uwadze, że powinien być przytulny.

Wysoki drapak

Koty od pokoleń są myśliwymi. A to oznacza, że ​​największy komfort czują wtedy, gdy mają wysoko położone miejsce, z którego mogą obserwować świat. Wysoki drapak dla kota jest świetnym dodatkiem do domu, ponieważ zapewni naszemu futrzanemu przyjacielowi miejsce, gdzie będzie mógł przysiąść i obserwować cały teren.

Wyczyścić górę szafek

Koty uwielbiają się wspinać. A kiedy przyzwyczają się do nowego domu, każda wysoka powierzchnia staje się dla nich szczytem do zdobycia. Jeśli więc mamy jakieś delikatne rzeczy na komodach lub wysokich szafkach, lepiej przenieść je w inne miejsce. Dzięki temu ciekawski kotek nie dokona zniszczeń podczas swojej wyprawy wspinaczkowej.

Zabezpieczenie okien

Dla kota obserwowanie świata przez okno może być jak oglądanie porywającego programu przyrodniczego w telewizji. Dlatego warto umieścić ekrany we wszystkich oknach, aby upewnić się, że kot będzie bezpieczny, szczególnie jeśli są to okna na wysokich piętrach.

Rośliny domowe

Niektóre rośliny mogą być szkodliwe dla kotów po spożyciu. Właśnie z tego powodu powinniśmy się pozbyć wszystkich krzywdzących roślin, zanim zaprosimy kota do naszego domku.