bali

Najlepsze miejsca na Bali

Bali to wymarzona kraina dla podróżników, odkrywców i wczasowiczów. Niezależnie od tego, czy chcemy odpocząć od napiętego harmonogramu, czy zwiedzić wybrzeże i góry tej niesamowitej wyspy, zawsze zapewnimy sobie niezapomniane chwile.

Oto najlepsze miejsca na Bali:

Ubud

Ubud to serce Bali i dom dla tętniącej życiem sceny artystycznej, gdzie dominują balijskie tańce i wiekowe świątynie. Ruchliwe ulice w centrum miasta wypełnione są restauracjami i sklepami, a także spokojnymi miejscami na jogę z dala od zgiełku ulic. Tuż za miastem znajdują się świątynie i tarasy ryżowe.

Seminyak

Seminyak to najbardziej luksusowa dzielnica Bali. Wzdłuż idealnie białej, piaszczystej plaży biegną plażowe kurorty i światowej klasy hotele. Jest tutaj zatrzęsienie eleganckich restauracji, kawiarni, barów, klubów nocnych, butików i sklepów. Seminyak to miejsce, gdzie można spędzić wakacje, zrobić zakupy, skorzystać ze spa, podziwiać zachody słońca na plaży, imprezować i surfować.

Kuta

Kuta to epicentrum rozrywki na Bali. Jest to pierwszy obszar wyspy, który został zagospodarowany dla turystów i nadal się rozwija. Są tutaj ruchliwe ulice, tanie kawiarnie, sklepy dla surferów i imprezowa atmosfera.

Canggu

Canggu to rozwijający się ośrodek wypoczynkowy wypełniony willami, klubami plażowymi i trzema głównymi pasażami z kawiarniami w stylu australijskim. Canggu to miejsce na relaks, ujarzmianie dzikich fal i zajęcia z jogi.

Nusa Dua

Nusa Dua to najbardziej wypielęgnowany obszar Bali – z dala od chaosu. Znajdują się tu dwa przylądki – każdy z nich ma świątynię i znakomite kurorty. Nusa Dua jest dla wszystkich miłośników sportów wodnych, którzy uwielbiają przejrzystą taflę i plaże z białym piaskiem. Słynie z 18-dołkowego pola golfowego i ośrodków all inclusive.

Wyspy Nusa

Wyspy Nusa to grupa trzech wysp na południowo-wschodnim wybrzeżu Bali, słynących z oszałamiająco błękitnych wód, urwistych klifów i życia morskiego. Nusa Penida jest największą wyspą z dramatycznym krajobrazem i małymi wioskami. Nusa Lembongan najbardziej sprzyja nurkom i surferom. Natomiast Nusa Ceningan leży pośrodku tych dwóch większych wysp. Wody wokół tej wysepki są niewiarygodnie piękne.

Uluwatu

Uluwatu to tylko jedna część półwyspu Bukit, która stanowi najbardziej wysuniętą na południe część Bali. Obszar ten silnie kontrastuje z resztą wyspy. Można podziwiać opadające klify, pofałdowane tereny i duże fale. Uluwatu jest domem dla jednych z najsłynniejszych miejsc do surfowania.

Amed

Amed to ciąg wiosek rybackich, które tworzą północno-wschodnie wybrzeże Bali, rozsiane wzdłuż czystych wód oceanu. Obszar wciąż rozwija się pod względem turystycznym, ale pozostaje wierny swoim tradycjom. Amed najbardziej znany jest z doskonałych miejsc do nurkowania i snorkelingu. Natomiast główną atrakcją w mieście jest oczywiście joga. Szare kamieniste plaże i doskonałe punkty widokowe sprawiają, że Amed jest pięknym przystankiem podczas każdej wizyty na Bali.

A jeśli preferujesz Stary Kontynent, zanurz się w najpiękniejszych atrakcjach we Włoszech!

Munduk

Munduk to balijski obszar, gdzie urlopowicze udają się, aby uciec od zgiełku miasta i spędzić kojące chwile na łonie natury. Spowite mgłą, pofałdowane wzgórza są idealnym miejscem dla turystów, którzy o poranku uwielbiają wyruszać na malownicze wędrówki, korzystając z wielu różnych szlaków. Warto też zaznaczyć, że po bokach bujnych klifów pokrytych dżunglą spływają wodospady, a czyściutkie jeziora na obrzeżach Munduk fundują widoki rodem z najpiękniejszej pocztówki.

Wyspy Gili

Co prawda, ta grupa trzech maleńkich wysepek nie jest częścią Bali. Jednak wielu odwiedzających wybiera się na wyspy Gili, aby zakosztować skrawka raju. Wyspy są malutkie i nie ma na nich pojazdów silnikowych. A to czyni je spokojną oazą otoczoną białymi, piaszczystymi plażami, nad którymi pochylają się zielone palmy. Jest to też doskonałe miejsce na obserwowanie żółwi. Największą wyspą jest imprezowa wyspa Gili Trawangan, a najmniejszą Gili Meno – znana jako wyspa miesiąca miodowego. Natomiast Gili Air to mieszanka tych dwóch.