wlochy

5 najlepszych atrakcji we Włoszech

Włochy są pełne cudów przeszłości. Od Cesarstwa Rzymskiego po Renesans, zwiedzający mogą odkrywać sztukę, architekturę i wiekowe ruiny. W rzeczywistości Włochy mają więcej obiektów światowego dziedzictwa UNESCO niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Podróżni mogą również odwiedzić naturalne piękno Włoch – jeziora, góry i wspaniałe wybrzeże.

Jeśli planujemy podróż do Włoch, oto pięć najważniejszych atrakcji turystycznych, które możemy umieścić na swojej liście.

Koloseum

Niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami historii, czy po prostu kochamy wszystko w Cesarstwie Rzymskim, wizyta w Koloseum jest koniecznością. Ten jedyny w swoim rodzaju gigantyczny amfiteatr jest znany na całym świecie jako dawny obiekt sportowy z najbardziej spektakularnymi pokazami. Są tutaj komory i tunele używane przez gladiatorów, a także miejsca, w których trzymano dzikie zwierzęta.

Kanały weneckie

Romantyczna Wenecja jest koniecznością, zwłaszcza jeśli wybieramy się na miesiąc miodowy. Dobrym pomysłem jest przejażdżka gondolą przez starożytne kanały wzdłuż labiryntu wąskich korytarzy, które wiją się wokół miasta. Z tego miejsca będziemy mieć niesamowite widoki na Wenecję, w tym także na jej najbardziej historyczne lokacje.

Pompeje

Miasto Pompeje, które zginęło w jednej chwili, słynie z tego, że zostało zniszczone przez nagłą erupcję wulkanu w 79 r. W rzeczywistości nawet dziś Wezuwiusz wciąż wypuszcza z siebie dym. Podczas gdy mieszkańcy Pompejów zginęli, erupcja zdołała ocalić miejską sztukę. Takie skarby jak mozaiki, rzeźby i freski zostały zatopione w lawie, która następnie ostygła. Archeolodzy odkryli te skarby dwa wieki później, wraz ze świątyniami, łaźniami, domami, ulicami, teatrami i szczątkami ludzkimi.

Piza

Piza sama w sobie jest słynnym miastem, ale to Krzywa Wieża jest jej najpopularniejszą atrakcją. Została zbudowana w 1100 roku, ale z powodu tonięcia zaczęła się pochylać, gdy ukończono trzecią kondygnację. Oczekiwano, że wieża się przewróci do 2000 roku, więc prace renowacyjne rozpoczęły się w latach 90. Dziś Krzywa Wieża w Pizie jest stabilna, a odwiedzający mogą wspiąć się po wielkich schodach, aby podziwiać spektakularną panoramę miasta. Będąc w Pizie, odwiedźmy też romańską katedrę Santa Maria Assunta.

Jezioro Como

Miłośnicy przyrody z pewnością będą chcieli znaleźć czas na wycieczkę nad jezioro Como. To tutaj spędzali wakacje bogacze starożytnego Rzymu. Jezioro otoczone jest małymi, uroczymi miasteczkami i pięknymi górami. Wzdłuż wybrzeża znajdziemy luksusowe wille i pałace z kilkoma ogrodami otwartymi dla publiczności. Klimat jest łagodny, co sprawia, że ​​jezioro Como jest idealnym miejscem na odpoczynek i relaks po wizycie w historycznych miejscach Rzymu.

Jeżeli uwielbiamy podróże, Włochy powinny pojawić się co najmniej w pierwszej piątce naszych wymarzonych miejsc do zwiedzenia. Kraj oferuje wspaniałe rozrywki i atrakcje o każdej porze roku, dzięki czemu nie musimy czekać na sezon letni.