Porady na niezapomniane rodzinne wakacje z dziećmi w urokliwej Chorwacji

Kiedy planujemy urlop z naszymi pociechami, istotne jest, aby znaleźć takie miejsce, które bez problemu osiągniemy, gdzie pogoda sprzyja beztroskiemu wypoczynkowi, plaże są pokryte miękkim piaskiem, a kuchnia jest nie tylko smaczna, ale i zróżnicowana. Wszystkie te warunki spełnia Chorwacja. To kraj, który z wielką gościnnością przyjmuje najmłodszych turystów, a starszaki z radością dowiedzą się o możliwości odwiedzenia słynnej Królewskiej Przystani. Jak jednak przygotować się do takiej wyprawy, aby zapewnić swojej rodzinie niezwykłe wspomnienia? Czego możemy oczekiwać od Chorwacji jako rodzice małych i nieco starszych dzieci? Co warto zobaczyć, aby zagwarantować rozrywkę dla każdego członka rodziny? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Niezależnie od tego, jaką część Chorwacji wybierzemy na miejsce naszego urlopu, na pewno nie spotkamy trudności w znalezieniu hotelu dostosowanego do potrzeb rodzin z dziećmi. Tego typu obiekty oferują mnóstwo atrakcji na terenie całego kompleksu. Wśród nich znajdują się baseny i zjeżdżalnie wodne, boiska do koszykówki i siatkówki, korty tenisowe i wiele innych udogodnień dla całej rodziny. Hotele przyjazne rodzinom są zlokalizowane blisko plaży, oferują możliwość wynajęcia rowerków wodnych i kajaków, dzięki czemu pobyt nad morzem staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. W niektórych hotelach funkcjonują Figlokluby – programy rozrywkowe dla dzieci (i dorosłych) pod opieką doświadczonych animatorów.

Ważną kwestią jest lokalizacja hotelu – powinien być on umiejscowiony z dala od hałaśliwego centrum miasta czy klubów. Ta informacja na pewno będzie dostępna w biurze podróży, gdzie pracownicy pomogą nam podjąć najlepszą decyzję. Przy okazji warto zapytać o menu hotelowe dla najmłodszych gości – im bardziej różnorodne, tym lepiej. Chorwacka kuchnia jest tak apetyczna, że dzieci na pewno będą chciały spróbować nowych smaków. Wakacje to również doskonały moment na pokazanie dzieciom interesujących miejsc, których w Chorwacji nie brakuje.

Urlop z dziećmi w Chorwacji wymaga specjalnego podejścia do planowania atrakcji. Dzieci, oprócz kąpieli i zabawy w piasku, na pewno będą chciały zwiedzić takie miejsca jak parki rozrywki, ogrody zoologiczne, wodospady (na przykład urocze wodospady Krka) czy aquaparki. Do najbardziej polecanych miejsc do odwiedzenia z dziećmi w Chorwacji należą:

  • Park safari na wyspie Istria
  • Dubrownik i Królewska Przystań
  • Akwarium morskie w Dubrowniku
  • Park wodny Istralandia w mieście Brtonigla
  • Spływ pontonowy po rzece Cetina
  • Wodospady Krka