Gwarancja bezpieczeństwa Twojego kota – czy siatki ochronne są skutecznym rozwiązaniem?

Bez wątpienia jesteś wielkim miłośnikiem swojego kota i pragniesz dla niego jak największego bezpieczeństwa. Czy jednak zastanawiałeś się, czy siatki ochronne są wystarczającymi środkami zapewniającymi mu ochronę? Postaramy się wyjaśnić to zagadnienie. Pozwólmy sobie omówić również proces instalacji siatek ochronnych dla kota i zastanówmy się, czy jest to zadanie, które możemy wykonać we własnym zakresie.

Umieszczenie siatki na oknach dla kota
Mieszkanie zarówno w bloku, jak i domu jednorodzinnym niesie ze sobą pewne ryzyko, szczególnie jeśli mamy do czynienia z tzw. „kotami domowymi”, które nie mają możliwości wyjść na zewnątrz. Instynkt zwierzęcia jest silny, a nasze czworonogie przyjaciółki mogą skorzystać z okazji, aby uciec… To może stwarzać problemy. Ratunkiem w takiej sytuacji mogą być siatki na oknach przeznaczone specjalnie dla kotów.

Siatka dla kota na okno działa jak bariera uniemożliwiająca ucieczkę zwierzęciu, a jednocześnie umożliwiająca mu spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jest to urządzenie odporne na uszkodzenia mechaniczne, więc kot nie jest w stanie go zniszczyć swoimi pazurami. W ten sposób unika ryzyka upadku z wysokości (w przypadku mieszkań blokowych), potrącenia przez samochód lub ataku psa (co jest częstym zjawiskiem w rejonach domów jednorodzinnych). Inne koty również nie będą w stanie zrobić mu krzywdy.

Siatki ochronne na balkonie
Kocie siatki na balkon działają podobnie. Materiały, z których są wykonane, są praktycznie te same. Różnica polega jednak na tym, że obszar ochrony jest większy, a montaż może być bardziej skomplikowany. Siatki tego typu zapewniają bezpieczeństwo kota, pozwalając mu obserwować otaczający świat bez narażania się na ryzyko utraty zdrowia lub życia. Warte zauważenia jest również to, że profesjonalne siatki dla kotów chronią również samo balkon. Gołębie mogą bowiem narobić tam spory balagan, a otwarty balkon to dla nich idealne miejsce na nocleg. Solidne siatki balkonowe to więc doskonała obrona przed gołębiami i rozwiązanie problemu zabezpieczania mieszkania przed ewentualnym wypadnięciem kota.

Instalacja siatki balkonowej
Zastanówmy się teraz nad procesem montażu siatki. Czy jest to coś, co możemy zrobić samodzielnie? Teoretycznie tak, jednak może to prowadzić do problemów. Ważne jest, aby wiedzieć, jak to zrobić poprawnie, aby siatka balkonowa dla kotów była skuteczna. To samo dotyczy systemów okiennych. Profesjonalne zamontowanie siatki gwarantuje jej długotrwałą funkcjonalność. Siatki zabezpieczające muszą uwzględniać nierówności ściany oraz konstrukcję budynku. W przeciwnym razie mogą stać się podatne na niekorzystne warunki atmosferyczne i pojawić się szczeliny… Tak więc, lepiej od razu zaufać specjalistom.

Ceny siatek dla kota
Jak widać, siatka na balkon dla kota – to skuteczne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo naszego zwierzaka. A jaki jest koszt takiego rozwiązania? To zależy. Trudno podać konkretną kwotę, ponieważ balkony mają różne wymiary. Istotne są również warunki montażu. Chociaż siatki na okna dla kota to mniej skomplikowane zagadnienie, również tutaj najlepiej poprosić o indywidualną wycenę.