Dekoracja salonu poprzez dodanie kolorów bez malowania

Jako największe pomieszczenie w domu pokój dzienny jest często dobrym miejscem do wykorzystania możliwości koloru. W dekoracji pozwala to na tworzenie punktów odniesienia i nadanie przestrzeni nowej dynamiki. Chociaż odcienie te są często stosowane w kolorystyce, istnieją inne alternatywy.
Meble, tekstylia czy tapety zyskują bogate odcienie, które ubarwiają przestrzeń. Te różne opcje są idealne dla tych, którzy nie mają możliwości malowania ścian, takich jak najemcy lub ci, którzy mają możliwość zmieniania wystroju salonu regularnie.
Zielony, niebieski Klein, pomarańczowy… Nawet bez farb pokój dzienny może zostać ozdobiony kolorami. W wystroju salonu można sobie pozwolić na żywe odcienie, które go ożywią. Od dywanów po dekoracje ścienne i nieuniknioną sofę kolory mogą być stosowane na wszystkich powierzchniach. Można śmiało pozwolić, aby wszystkie te kolory mogły zaistnieć same w sobie, nawet decydując się na białe jak płótno ściany.


Nie musimy koniecznie przemeblowywać całego salonu. Przemalowanie starego mebla, dodanie poduszek, kolorowego koca lub rozwieszenie kilku kolorowych plakatów wystarczy, aby mniejszym kosztem odmienić wygląd pokoju. Pozwala to również uniknąć malowania ścian, idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie są najemcami.
Wybieramy odcienie zgodnie z funkcją wystroju, którą chcemy nadać salonowi. Do salonu w stylu bohemy wybieramy róż i neutrale, graficzne wnętrza stawiają na jaskrawy niebieski lub nawet neonowe odcienie, a pomarańczowe odcienie pasują do stylu vintage.
W salonie duża ściana jest jak obraz, który można wypełnić według własnego uznania. Ale tak, jak w sztuce, może wystąpić syndrom pustej przestrzeni, a raczej syndrom pustej ściany. Montaż mebli na zamówienie, tworzenie akcentów ściennych, kładzenie tapet… Możliwości jest wiele. W zależności od potrzeb i stylu, który chcemy wprowadzić do wnętrza, inspiracje nie są takie same.
Aby dokonać właściwego wyboru, można skorzystać z pomysłów na dekorowanie ściany w salonie profesjonalnych dekoratorów i projektantów.
Regał na książki, ilustracje, listwa przypodłogowa… W salonie duża ściana to okazja do zabawy dekoracjami i puszczenia wodzy kreatywności. Czy z pomocą projektanta wnętrz, czy w wersji DIY, można przekształć cały salon, skupiając się tylko na jednej ścianie.
Salon jest w sercu domu, to miejsce, gdzie spotykają się wszyscy członkowie rodziny i gdzie przyjmujemy gości, więc normalne jest, że chcemy uczynić go miejscem oddzielnym, zadbać o jego wystrój i układ.


Jeśli mieszkamy w kawalerce, możliwe jest nawet, że jest to również sypialnia.
Krótko mówiąc, ten pokój zasługuje na pełną uwagę, ponieważ nadaje ton reszcie wnętrza. Duża ściana jest okazją do optymalizacji przestrzeni z dostosowanym do konkretnych potrzeb wystrojem lub do uczynienia tego pokoju bardziej spersonalizowanym za pomocą kilku oryginalnych ramek, jeśli właśnie się wprowadziliśmy.