Baterie trójdrożne – idealne dla osób ceniących zdrowie, ekologię i oszczędności!

Baterie trójdrożne to idealny sposób na pozbycie się plastikowych butelek i zyskanie dostępu do czystej, pozbawionej szkodliwych dla zdrowia substancji wody prosto z kranu. Na dodatek, dzięki baterii trójdrożnej, nazywanej także dwuobwodową, z wody filtrowanej można korzystać wtedy, gdy jej potrzebujemy. W każdej chwili mamy dostęp do niefiltrowanej wody użytkowej!

Woda to podstawowy składnik naszego organizmu. Obecna jest w każdej komórce i tkance naszego ciała i stanowi ok. 75 proc. jego masy. Pomaga w zachowaniu dobrego stanu zdrowia przez dłuższy czas. Jednak by odpowiednio nawadniać organizm należy pić ok. 1,5 do 2 litrów wody dziennie. To niemałe wyzwanie dla naszych pleców, portfela i… planety. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest montaż baterii trójdrożnej i dostęp do czystej i smacznej wody prosto z domowego kranu. Co więcej, jest ona wówczas nielimitowana, a jej koszt niezwykle niski – wynosi niecały grosz za litr!

Bateria trójdrożna – smaczna i czysta woda w Twoim kranie

Baterie trójdrożne wykorzystuje się razem z filtrem przepływowym. Wówczas możemy, w zależności od potrzeb, skorzystać z ciepłej lub zimnej wody wodociągowej lub – odkręcając inny kurek – wody filtrowanej. Takie rozwiązanie zmniejsza eksploatację filtra i wydłuża jego żywotność. Baterie trójdrożne i filtry znajdziesz na stronie https://dafi.pl/filtry-przeplywowe.

Filtr przepływowy umożliwia kilka rodzajów filtracji – m.in. z zanieczyszczeń mechanicznych, metali ciężkich czy związków chloru. Woda przepływa m.in. przez włókninę polipropylenową, filtr z węgla aktywnego oraz z żywicy jonowymiennej. Redukuje także twardość wody chroniąc czajnik przed kamieniem. Poprawia również zapach i smak wody, a co za tym idzie – przygotowywanych potraw i napojów.

Mniej plastiku i wydanych pieniędzy, więcej czasu na przyjemności

Filtry do wody mają także inne zalety. Generują spore oszczędności i pozwalają wprowadzić bardziej ekologiczny tryb życia.

Już od pierwszych dni widać różnicę w zużyciu plastiku. Możemy pożegnać się z nieekologicznymi, jednorazowymi butelkami, które rozkładają się nawet kilkaset lat stanowiąc ogromne wyzwanie dla środowiska naturalnego. Jednocześnie ich drobinki zanieczyszczają glebę oraz wody. Dzięki wodzie filtrowanej możemy zmniejszyć zużycie plastiku do minimum wpisując się w ideę less waste.

Za sprawą filtrów oszczędzamy też pieniądze. Woda butelkowana, mineralna czy źródlana, to zazwyczaj koszt rzędu ok. 2-3 zł. W ujęciu miesięcznym lub rocznym stanowi to spory wydatek – zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę zapotrzebowanie na czteroosobową rodzinę.

Filtry przepływowe to więc idealne rozwiązanie dla osób chcących żyć zdrowo, ekologicznie i oszczędnie!