Szczęśliwy i zdrowy pies, czyli co należy wiedzieć na temat jego żywienia

Każdy właściciel psa musi zdać sobie sprawę z tego, że to od niego zależy szczęście i zdrowie zwierzaka. Karma musi zapewnić psu odpowiednią ilość witamin i minerałów, aby ten mógł się prawidłowo rozwijać, wzmocnić swoje narządy od wewnątrz. Należy także zwrócić uwagę na indywidualne preferencje smakowe czteronożnego przyjaciela. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć przysmaków, które na psa mogą działać także w sposób motywujący.

Jak podawać psu przysmaki?

Wchodząc na stronę https://prozoo.pl/, można przekonać się, że takich rarytasów jest sporo. Nic tylko je podawać, żeby pies mógł je spożywać. Przysmaki naturalne dla psa od producenta są zdrowe, ale nie można zapomnieć o tym, że trzeba przy tym zachować odpowiedni umiar. Nie można ich traktować jako podstawę żywienia, ale jako karmę uzupełniającą. Taka umiarkowana postawa jest zdrowa i właściciele mogą być pewni tego,  że nie wyrządzają swojemu ulubieńcowi krzywdy. Ich podanie tak należy zaplanować, aby móc zaspokoić dobowe zapotrzebowanie kaloryczne. Nie można go przekraczać, aby nie doprowadzić do powstania u psa otyłości.

Dlaczego warto podawać psu przysmaki?

Przysmaki dla psa z hurtowni to ogromna ilość zalet. Wśród nich można wymienić:

  • pomoc szkoleniowa – przy okazji warto zapoznać się z tematem szkolenia pozytywnego, co też pomoże nawiązać lepsze relacje z własnym psem. W tym przypadku należy bazować na mniejszych przekąskach, takich na jeden raz, co też pies potraktuje jako nagrodę i chętniej będzie podejmował się wykonania kolejnych zadań;
  • wzmocnienie relacji z psem – chyba to właśni czworonożni przyjaciele są najlepszym dowodem dla przysłowia „przez żołądek do serca”. Nawet najmniejszy przysmak jest w stanie sprawić, że pies tym chętniej będzie skłonny do tego, aby obdarzyć swojego właściciela jeszcze większą miłością;
  • źródło energii – przysmaki (szczególnie te drobne) można wziąć ze sobą na długi spacer. Co jakiś czas można psu taki rarytas podawać, aby zapewnić mu większą ilość energii. Szczególnie mowa tu o tych osobnikach, które chętnie biegają ze swoimi właścicielami.

Najlepsze smakołyki dla psa

W dobie dostępu do różnych informacji nie brakuje właścicieli, którzy zastanawiają się nad tym, jakie przysmaki dla psa wybrać. Podejmując decyzje zakupowe, zawsze warto kierować się zasadą „czytam etykietę”. Nie tylko mowa tutaj o ludzkim jedzeniu, ale także tym psim. Ważna jest również odpowiednia kaloryczność i brak cukru, który nie tylko u człowieka może doprowadzić do powstania otyłości. Należy wybierać te przysmaki dla swojego przyjaciela, które są najmniej przetworzone. W ten sposób nie trzeba będzie obawiać się o jego zdrowie.

Przysmaki dla psa zawsze pod ręką

W domu warto wydzielić osobną półkę na przysmaki dla psa. Jeżeli oferowane są one w foliowych opakowaniach do rozerwania, należy umieścić je w plastikowych pudełkach. W ten sposób będzie można mieć pewność, że nie będą one nic traciły ze swojego smaku i aromatu. Wśród takich przysmaków z pewnością powinny znaleźć się gryzaki, które pomogą zadbać o higienę dziąseł i zębów. Produkuje się je z reguły z zewnętrznych części ciała zwierząt, np. królików. Dzisiaj można kupić także żwacze wołowe, a nawet poroża jeleni. Jest tego dużo. Należy jedynie pamiętać o tym, aby wybierać takie przysmaki, które dopasowane są do psa pod względem wieku. Chodzi tu o to, aby ta karma uzupełniająca była w stanie zapewnić wsparcie odpowiednich składników mineralnych. Nie można zapomnieć o tym, aby zawsze zwrócić uwagę na indywidualne preferencje smakowe, które każdy pies lubi mieć zaspokojone.