Siwe włosy-jak sobie poradzić z tym problemem?

Nasze włosy mogą siwieć z bardzo różnych powodów i u części osób ten proces zaczyna się już w młodym wieku. Jest sprawą oczywistą, że szczególnie osoby młode nie do końca akceptują siwe włosy, warto więc poszukać sposobów na poradzenie sobie z tym problemem.


Dlaczego włosy siwieją?


Jest bardzo wiele przyczyn tego, że włosy siwieją. Na taki stan rzeczy może wpływać dieta, która jest uboga w witaminy oraz antyoksydanty. Szczególnie ważne dla kondycji włosów są witaminy z grupy B oraz witaminy A,C i E. Za wczesne siwienie włosów odpowiadać może także przewlekły stres. Jeśli chodzi o czynniki zewnętrzne, które przyspieszają siwienie włosów to warto wymieć tu nadmierne spożywanie alkoholu czy palenie papierosów oraz nadmierną ekspozycję na słońce. Ponadto siwe włosy pojawiają się w przebiegu chorób serca na przykład choroby wieńcowej, chorób tarczycy oraz u osób cierpiących na przewlekłą depresję. Swoją rolę w powstawaniu siwizny odgrywa także genetyka, bo w sytuacji gdy przodkowie siwieli stosunkowo wcześnie, to dana osoba prawdopodobnie odziedziczy tę skłonność.


Co radzą fryzjerzy osobom z siwymi włosami?


Fryzjerzy radzą aby wybierać szampony naturalne i dokładnie czytać składy nabywanych produktów. Dobrym wyjściem jest sięganie po kosmetyki tonujące, które są delikatne, dają dyskretny efekt i nie niszczą włosów tak jak stałe używanie farb koloryzujących. Dzięki kosmetykom tonującym można przyciemnić siwe włosy i jednocześnie zregenerować je. Raz na sześć tygodni, można w domu stosować tego typu kosmetyki. Będą to tonery w przypadku pań oraz odsiwiacze dla panów. Można też wykorzystywać specjalne pudry w naturalnym kolorze naszych włosów, by zamaskować z ich pomocą odrost.


Jakie są pozostałe sposoby na poprawę kondycji siwych włosów?


Osoby z siwymi włosami powinny stosować specjalną dietę bogatą w antyoksydanty a więc w truskawki, buraki, jabłka i pić zieloną herbatę. W ich przypadku wskazane jest także aby często jeść orzechy, drożdże, jaja i banany.
Jeśli chodzi o naturalne sposoby na maskowanie siwizny to włosy można tonować z pomocą soku z buraka, oleju goździkowego, kory dębu i płukanek z herbaty, szałwii, orzecha włoskiego.

One thought on “Siwe włosy-jak sobie poradzić z tym problemem?

Dodaj komentarz