Piękno i niepowtarzalność Zjednoczonych Emiratów Arabskich – 7 topowych atrakcji

Podążając za zielonymi palmami na wybrzeżu, przez luksusowe, futurystyczne ośrodki wypoczynkowe, aż do rdzawych piasków pustyni, poznajemy krajobraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To miejsce, gdzie słowo „niemożliwe” nie ma znaczenia i gdzie każde marzenie jest na wyciągnięcie ręki. Dowodem na to są niesamowite atrakcje turystyczne ZEA, które w większości powstały w ciągu ostatnich kilku dekad.

Dubaj, najbardziej rozpoznawalny Emirat, jest znany z ustanawiania rekordów i przekraczania granic. Jego symbol to Burj Khalifa, najwyższy wieżowiec świata. Warto odwiedzić At The Top – do niedawna najwyżej położony taras widokowy na świecie, skąd podziwiać można panoramę miasta. Wieżowiec Burj Khalifa jest efektem współpracy firm Samsung Constructions, Arabtec i BESIX. Koszt budowy wyniósł około 1,5 miliarda dolarów, a trwała ona od 2004 do 2009 roku.

Inną atrakcją Dubaju jest monumentalny hotel Burj Al-Arab, nazywany Wieżą Arabów. To jeden z najluksusniejszych hoteli na świecie, zaprojektowany przez Toma Wrighta. Hotel w kształcie żagla znajduje się na sztucznej wyspie usypanej 280 metrów od plaży w Zatoce Perskiej. Budowa tego spektakularnego obiektu trwała od 1994 do 1999 roku i zaangażowało w nią 3,5 tysiąca osób.

Unikalną atrakcją jest również Dżamira (Palma Jumeirah) – najbardziej ekskluzywna i jedyna ukończona spośród trzech zaprojektowanych Wysp Palmowych. Koszt budowy tej unikalnej konstrukcji wyniósł 10 miliardów dolarów. Wyspa zachwyca luksusowymi sklepami, hotelami i siedzibami firm.

Również targowiska Spice & Gold Souk są nieodłącznym elementem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Spice Souk zaskakuje intensywnymi zapachami suszonych ziół, kadzideł i naturalnych barwników, a na Gold Souk można podziwiać około 10 ton złota!

Abu Dhabi, stolica ZEA, jest znane między innymi z meczetu szejka Zayeda, który symbolizuje gospodarczą potęgę federacji i jest wyrazem arabskiego luksusu i przepychu. Budowa meczetu trwała od 1996 do 2007 roku.

Na końcu listy atrakcji Zjednoczonych Emiratów Arabskich znajduje się wyspa Yas, na której mieści się znany tor Formuły 1 i otwarty w 2010 roku park Ferrari World. W parku można korzystać z najprędzej działającego rollercoastera na świecie – Formula Rossa.