Najpiękniejsze atrakcje turystyczne Malezji – 5 najlepszych miejsc, które musisz zobaczyć

Malezja jest azjatyckim krajem o niewiarygodnym uroku, oferującym wspaniałe plaże, błyszczącą błękitną wodą i dziką przyrodę. Jest to jedno z najbardziej nowoczesnych i bogatych państw regionu Azji Południowo-Wschodniej. Kraj ten rozpościera się na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo, którą dzieli z Indonezją i Brunei. Wielkością Malezja dorównuje Polsce. Chociaż jest krajem muzułmańskim, stosunek do islamu jest tutaj umiarkowany. Srogie prawo szariatu dotyczy tylko muzułmanów, którzy stanowią większość obywateli. W Malezji można dostrzec wpływy wielu kultur, a rdzenną ludność tworzą Malaje (54%) i Chińczycy (25%). W kraju tym spotkać można także kilka innych grup etnicznych. Ta fascynująca mozaika etniczna połączona z europejskimi wpływami z czasów kolonialnych sprawia, że Malezja jest niesamowicie ciekawym krajem pod względem kultury.

Jak wybrać się do Malezji? Jeśli planujesz pobyt nie dłuższy niż 90 dni, nie potrzebujesz wizy. Pamiętaj tylko, że twoja paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od momentu przekroczenia granicy. Na lotnisku możesz zostać poproszony o okazanie biletu powrotnego. Jeżeli nie będziesz mieć go przy sobie, władze mogą wymagać od ciebie posiadania pieniędzy na pokrycie kosztów pobytu – około 5 USD na dzień.

Malezja to doskonałe miejsce na wakacje dla każdego. Czy wolisz leniwy wypoczynek na plaży, czy też aktywne spędzanie czasu? Lubicie nurkowanie lub snorkeling? A może bardziej pociągają was historyczne budowle i zabytki? Czy jesteś wielbicielem dzikiej przyrody, czy może preferujesz nowoczesność miast? Wszystko to – i wiele więcej – czeka na ciebie w Malezji. Dodatkowo smakosze będą zachwyceni lokalną kuchnią opartą na świeżych rybach, owocach morza i owocach egzotycznych.

Malezja wartymi odwiedzenia atrakcje:

1. Kuala Lumpur – stolica Malezji, to miejsce, które powinieneś zwiedzić jako pierwsze podczas swojej podróży. To nowoczesne miasto jest idealnym przystankiem dla osób podróżujących po Azji Południowo-Wschodniej. Jest to także miejsce, gdzie możesz spróbować fantastycznego ulicznego jedzenia, które jest przygotowywane na twoje oczy. W Kuala Lumpur warto koniecznie zobaczyć: Meczet Narodowy Masjid Negara, bliźniacze wieże Petronas, najstarszą hinduską świątynię w Kuala Lumpur – Świątynię Sri Mahamariamman, Jaskinie Batu oraz Park motyli.

2. Langkavi – jeśli szukasz rajskiej plaży z niezapomnianymi zachodami słońca i możliwością uprawiania różnych sportów wodnych, to idealne miejsce dla ciebie. Przewodniki często nazywają Langkavi jedną z najpiękniejszych wysp w Malezji.

3. Cameron Highlands – to piękne miejsce na północy kraju, oddalone o około 5 godzin jazdy od Kuala Lumpur. Zamiast nowoczesnego miasta spotkasz tu soczysto zielone pola herbaciane, plantacje truskawek i warzyw. To obszar odkryty przez Brytyjczyków w czasach kolonialnych, co widać do dzisiaj w lokalnej architekturze i kuchni. Jest to również jedno z nielicznych miejsc w Malezji, gdzie wieczorami trzeba założyć sweter i długie spodnie, ze względu na położenie wysoko nad poziomem morza.