Czar Orientu: Dlaczego Chiny powinny być na liście Twoich podróżniczych marzeń?

Zmierzając do dalekiej Azji, warto skierować swoje kroki ku Chinom, krajowi o bogatej historii i fascynującej orientalnej kulturze. Ten tajemniczy obszar staje się dla wielu turystów prawdziwym magnesem, przyciągającym nie tylko swoimi zabytkami z różnych epok, ale również malowniczymi krajobrazami pełnymi niezwykłej fauny i flory. Różnorodność atrakcji, które Chiny mają do zaoferowania, sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Na liście najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Chinach, króluje oczywiście Wielki Mur Chiński. Ta monumentalna budowla, dorównująca swą potęgą najsłynniejszym zabytkom świata, powstała w VII wieku p.n.e. Jej znaczenie sięgało jednak znacznie dalej niż tylko funkcje obronne – była symbolem potęgi cesarstwa i miała bronić nie tylko przed atakami wrogów, ale także odstraszać złe moce.

Następne na liście jest miejsce wyjątkowe dla miłośników przyrody – Narodowy Park Geologiczny Zhangye Danxia. Położony w północno-zachodniej części kraju. Jest słynny z fascynujących, kolorowych formacji skalnych z piaskowca.

Ostatnim niezwykłym miejscem, które warto odwiedzić podczas podróży po Chinach, jest region Yuanyang. Ten obszar jest znany głównie z unikalnych tarasów ryżowych, które stanowią jeden z symboli Chin i znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Tarasy te zostały stworzone około tysiąca lat temu przez etniczną grupę Hani na wysokości aż 1800 metrów nad poziomem morza, co czyni je niezwykle malowniczymi.